Reiss Audio 4 x 12" Midbassot SPL 4000W
Alkaen 699,00 € 556,97 € Regular Price 876,00 €
Varastossa
Reiss Audio 4 x 12" Midbassot SPL 4000W
Reiss Audio RS-MB12QS4 on erinomainen valinta SPL äänentoiston rakentajille. Järeä 12" midbasso elementti on varustettu korkealla 99dB herkkyydellä, 2,5" kelalla, laajalla 522,53 cm² kartioalalla ja se tarjoaakin erittäin dynaamisen vasteen ja voimakkaan iskun laajalla 55Hz - 5 000Hz toistoalueella.
Teho: 2000W RMS / 4000W
Herkkyys: 99dB
Toistoalue: 55Hz - 5 000Hz
Paketti sisältää 4kpl RS-MB12QS4 12" midbassoa, joiden yhteen summattu tehonkesto on huikeat 2000W RMS / 4000W - Tällä setillä saat ainutlaatuisen lujaa ääntä.
Kytkentävaihtoehdot:
- Kytkentä 4kpl per kanava: 1 Ohm tai 4 Ohm
- Kytkentä 2kpl per kanava: 2 Ohm
- Kytkentä 1kpl per kanava: 4 Ohm
Vahvistinsuositukset:
- 4kpl / Kanava: 1 Ohm = Reiss Audio RS-F3000.1D
- 2kpl / Kanava: 2 Ohm = Soundmax SX-LX4350.4D
- 1kpl / Kanava: 4 Ohm = Soundmax SX-LX4350.4D
Midbasson ominaisuudet:
- 12" Midbasso elementti (1kpl)
- Teho 500W RMS / 1000W
- Toistoalue 55Hz - 5 000Hz
- Herkkyys 99dB
- Puhekela 1 x 4 Ohm
- Upotussyvyys 126mm
- Asennusreikä 282mm
- Kartioala 522.53 cm²
- Fs 57.7Hz
- RE 3.2 Ohm
- Qes 0.245
- Qms 17.522
- Qts 0.242
- Vas 64.313L
- Kelan koko 2.5”
- Magneetin halkaisija Ø 220mm
- Cms 165.878μM/N
- Mms 45.864g
- SD 52.253cm2
- Kokonaishalkaisija Ø 320mm
- Elementin paino 8kg

Reiss Audio on maailmanlaajuinen autohifi-valmistaja, EMMA-järjestön virallinen kumppani ja kansainvälisesti yksi arvostetuimmista autohifi-nimistä.
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Midbasso |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 12" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 2000W |
|---|---|
| Max Teho W | 4000W |
| Herkkyys | 99dB |
| Taajuusvaste | 55Hz - 5 000Hz |
| Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Asennusreikä (halkaisija) | 282mm |
| Upotussyvyys | 126mm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.




