Cerwin-Vega V12DV4 | 12" Subwoofer Elementti
Cerwin-VEGA V12DV4 12" Subwoofer *Uusi VEGA-sarjan subwoofer*
Cerwin-VEGA V12DV4 tarjoaa ainutlaatuista bassoa upealla dynamiikalla. uudistunut V12DV4 on kokenut hienoja muutoksia. V12DV4 subwooferin uusi tehonkesto on 1200W RMS / 3600W.
Uudistuksina V12DV4 yläripustus on vahvistettu Santoprene-reunus ommelluilla saumoilla. Kartio on tässä uudistetussa mallissa hiilikuidun ja polypropeenin hybridikartio.
Teho: 1200W RMS / 3600W
Impedanssi: 2 x 4 Ohm
Kytkentä: Yhdellä 2 Ohm tai 8 Ohm | Kahdella 1 Ohm/p>
Kotelosuositus: Suljettu 35L | Refleksi 50L
Cerwin-VEGA V12DV4 12" Subwoofer *2025-malli*
Cerwin-VEGA V12DV4 tarjoaa ainutlaatuista bassoa upealla dynamiikalla. Vuoden 2025 V12DV4 on kokenut hienoja muutoksia. V12DV4 subwooferin uusi tehonkesto on 1200W RMS / 3600W.
Uudistuksina V12DV2 yläripustus on vahvistettu Santoprene-reunus ommelluilla saumoilla. Kartio on tässä uudistetussa mallissa hiilikuidun ja polypropeenin hybridikartio.
Cerwin-Vega tunnetaan korkealaatuisten subwooferien tuottamisesta, joita autohifi-harrastajat suosivat niiden kestävyyden, tehonkäsittelyn ja poikkeuksellisen äänentoiston vuoksi. Cerwin-Vega subwooferit yhdistävät edistyneen tekniikan korkealaatuisiin materiaaleihin ja tarjoavat tehokkaan ja luotettavan bassontoiston.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 12" Subwoofer Elementti
- Teho: 1200W RMS / 3600W
- 2 x 4 Ohm puhekela
- 3 Tuuman Puhekela
- Kytkentä yhdellä 2 tai 8 Ohm
- Kytkentä kahdella 1 Ohm
- Painoterminaalit
- Hybridikartio: hiilikuitu ja polypropeeni
- Santoprene-kumikehys
- Ferriittimagneetti
- Kokonaishalkaisija 321,5mm
- Upotussyvyys 167mm
- Asennusaukko Ø 280mm
- Herkkyys: 87dB
- Fs: 38Hz
- Qes: 0.64
- Qts: 0.59
- BL: 12.09
- Vas: 24,86L
- Xmax: 9mm
Tuotteen perustiedot
| Merkki | Cerwin-Vega |
|---|---|
| Tyyppi | Subwoofer elementti |
| Varastoyksikkö | Kpl |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 12" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 1200W |
|---|---|
| Max Teho W | 3600W |
| Herkkyys | 87dB |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 4 Ohm |
| Surround Material | Santoprene™ Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Kartion materiaali | Hybridi (Kuituvahvistettu polypropeeni) |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
| Kytkentäimpedanssi | 2 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Suljettu, Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Kaiuttimien määrä paketissa | 1kpl subwoofer |
|---|---|
| Suojaritilä | Ei |
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Asennusreikä (halkaisija) | Ø 280mm |
| Upotussyvyys | 167mm |
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
| Suositus refleksi kotelolle | 50L |
| Suositus suljetulle kotelolle | 35L |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Varastopaikka | P2M2 |
| Ohjekirja | Englanti |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.




