2 x 6.5" Koteloitu Midbasso-paketti
Alkaen 179,00 € 142,63 € Regular Price 229,00 €
Varastossa
2 x 6.5" Koteloitu Midbasso-paketti
Aitoa midbassoa 58Hz viritystaajuudella, ja vielä kaksin kappalein. Tällä 2 x 6.5" koteloidulla midbasso-paketilla saat tuntuvan matalan iskun auton äänentoistoon. Sopii upeasti esim. demo-autoihin, jatko-ohjaamon takakaiuttimiksi tai mihin vain mielikuvituksesi riittää.
Teho: 160W RMS / 320W
Toistoalue: 50Hz - 3 500Hz
Impedanssi: 4 Ohm
Suosittelemme kytkemään koteloidut midbassot erillisen vahvistimen perään. Lisätarvikkeena myydään pakettihintaan 4-kanavainen vahvistin, virtakitti, kaiutinritilät, kaiutinkaapelia ja midbassojen kiinnitysruuvisetit. Tuotteet toimitetaan irrallaan.
Suosittelemme siltaamaan T4 XTR vahvistimen ja kytkemään koteloidut midbassot 4 Ohm per kanava. Vahvistin tarjoaa sillattuna 2 x 150W RMS jatkuvaa tehoa (4 Ohm).
Tätä tai vastaavaa midbasso-pakettia et löydä muualta, etenkään tähän hintaan!
Midbassojen ominaisuudet:
- 2 x 6.5" Midbassot
- Teho 80W RMS / 160W (x2)
- Herkkyys 89dB
- Impedanssi 4 Ohm
- Suositeltu toistoalue 50Hz - 3 000Hz
- Xmax 6mm
- 1,5" Puhekela
- Paino 4,75kg
Refleksikotelon ominaisuudet:
- 2 x 6.5" Refleksikotelot
- Viritystaajuus 58Hz
- Fyysiset mitat: Leveys 330mm Korkeus 210mm Syvyys 270mm
- Tuplaterminaalit + valmiit kaiutinkaapelit
- Fibrex-vaimennettu kotelon sisusta
- Litratilavuus 11L
- Push-pikaliittimet
Huom. MDS Predator kotelossa on tuplaterminaalin myötä valmius myös toisen kaiuttimen lisäämiseksi samaan koteloon pienellä muokkauksella. Kotelon etuseinässä riittää tilaa esimerkiksi erillisen luotidiskantin asentamiseen. Kotelon sisällä on valmiina kaiutinkaapelit toiselle kaiuttimelle.
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Kaiutinpaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Pari |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 6.5" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 160W |
|---|---|
| Max Teho W | 320W |
| Herkkyys | 89dB |
| Taajuusvaste | 50Hz - 3 500Hz |
| Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Kaiuttimien määrä paketissa | 2kpl midbassoja |
|---|---|
| Jakosuodin | Ei jakosuodinta |
| Suojaritilä | Ei |
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 4-piste |
|---|---|
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
| Mitat (W x H x T) | Kotelo leveys 33cm korkeus 21cm syvyys 27cm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Tuotteet toimitetaan irrallaan. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.








