Soundmax 8" Bassopaketti
Alkaen 209,00 € 166,53 € Regular Price 263,00 €
Varastossa
Soundmax 8" Bassopaketti
Dynaaminen 8" bassosetti tuo autoon miellyttävän taustabasson. Vankalla ja tyylikkäällä keltaisella teräsrungolla varustettu FC8 8" subbarielementti tarjoaa hifiharrastajalle kompaktin ja suorituskykyisen matalatoistokaiuttimen, jonka soundi yllättää positiivisesti.
Teho: 200W RMS / 400W
Kytkentä: 4 Ohm
Kotelon mitat: leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm
Vahvistimen mukana tulevalla tasosäätimellä voit ohjata basson voimakkuutta etänä kuljettajan paikalta. Lisätarvikkeena myydään pakettihintaan vahvistimen asennussarja, subbarin suojaritilä, subbarin kiinnitysruuvit ja kaiutinkaapelia.
Subwooferin ominaisuudet:
- 8" Subwoofer elementti
- Tehonkesto 250W RMS / 500W
- Painoterminaalit
- Herkkyys 89dB
- 30Oz ferriittimagneetti
- Impedanssi 4 Ohm
- Keltainen teräsrunko
- Puhekelan halkaisija 1,5"
Vahvistimen ominaisuudet:
- D-luokan Monovahvistin
- Teho @ 4 Ohm: 200W RMS / 400W
- Taajuusvaste 20Hz - 250Hz +/-1dB
- Kullatut RCA-terminaalit
- Kuusiokoloruuvit virta- ja kaiutinterminaalissa
- Langallinen tasosäädin
- Säädettävä sisääntuloherkkyys: 0.195 – 5.2 V
- Kaiuttimen oikosulkusuoja (Protect-mode)
- Suositeltu virtakaapelikoko 10 - 20mm²
- Ylikuumenemisen suoja 80°C / 35 min
- Virrankulutus 50A
- Korkea sisääntuloimpedanssi 22 000 Ohm
- Vaimennuskerroin >200
- Korkea signaali-kohinasuhde: S >90dB
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 8" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 200W |
|---|---|
| Max Teho W | 400W |
| Herkkyys | 89dB |
| Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
| Teho RMS W - 1 Ohm | - |
| Teho RMS W - 2 Ohm | - |
| Teho RMS W - 4 Ohm | 200W |
| Vakaa | 4 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Mitat (W x H x T) | Kotelo: Leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Tuotteet toimitetaan irrallaan. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.









