Soundmax 8" Koteloitu Subwoofer
Alkaen 139,00 € 110,76 € Regular Price 154,00 €
Varastossa
Soundmax 8" Koteloitu Subwoofer
Dynaaminen 8" bassosetti tuo autoon miellyttävän taustabasson. Vankalla ja tyylikkäällä keltaisella teräsrungolla varustettu FC8 8" subbarielementti tarjoaa hifiharrastajalle kompaktin ja suorituskykyisen matalatoistokaiuttimen, jonka soundi yllättää positiivisesti.
Tehonkesto: 250W RMS / 800W
Puhekela: 1 x 4 Ohm
Kytkentä: Yhdellä 4 Ohm | Kahdella 2 Ohm
Suositeltu vahvistinteho: Yhdelle alkaen 200W RMS @ 4 Ohm | Kahdelle alkaen 400W RMS @ 2 Ohm
Kotelon mitat: leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm
Lisätarvikkeena myydään subwooferin kiinnitysruuvit ja subbarin suojarauta pakettihintaan. Huom. Tuotteet toimitetaan erikseen.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 8" Koteloitu Subwoofer-paketti
- Tehonkesto 250W RMS / 800W
- Puhekela 1 x 4 Ohm
- Kytkentä yhdellä 4 Ohm | kahdella 2 Ohm
- Kotelon fyysiset mitat: leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm
- Refleksikotelo, viri 44Hz
- Fibrex-vaimennettu kotelo -> rikkoo seisovia ääniaaltoja
- Suositeltu vahvistinteho alkaen 200W RMS
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 8" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 250W |
|---|---|
| Max Teho W | 800W |
| Herkkyys | 89dB |
| Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
| Mitat (W x H x T) | Kotelo leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Tuotteet toimitetaan irrallaan. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.






