DLE Full Force 10" Bassopaketti
Alkaen 349,00 € 278,09 € Regular Price 397,00 €
Varastossa
DLE Full Force 10" Bassopaketti
Järeä 10" valmis bassosetti nyt pakettihintaan. DLE FF10D2-MK3 tarjoaa poikkeuksellisen kestävyyden ja vakaan bassontuoton suuremmillakin tehoilla. Tällä Full Force-sarjan 10" elementillä onkin jopa 2500W hetkellinen maksimitehonkesto. Yhdessä pakettiin kuuluvan Soundmax LX1200.1D monovahvistimen kanssa saat todella toimivan 10" bassokokonaisuuden ja reilusti matalaa bassoa autoon.
Teho: 700W RMS / 2500W
Kytkentä: 1 Ohm
Kotelon mitat: Leveys 400mm x Korkeus 305mm x Syvyys 345mm
Vahvistimen mukana tulevalla tasosäätimellä voit ohjata basson voimakkuutta etänä kuljettajan paikalta.
Lisätarvikkeena myydään pakettihintaan kuvan suojarauta, kaiutinkaapelia, vahvistimen asennussarja ja subbarin kiinnitysruuvit.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 10" Bassopaketti vahvistimella ja refleksikotelolla
- Tehonkesto 700W RMS / 2500W
- Puhekelan halkaisija 2,5"
- Impedanssi 2 x 2 Ohm
- Kytkentä vahvistimen perään 1 Ohm
- Valurunkoinen 10" subwoofer
- D-luokan monovahvistin
- Vahvistinteho @ 1 Ohm: 1200W RMS
- Langallinen tasosäädin bassolle
- Kaiutintasoinen & RCA-sisääntulo
- Paketti voidaan asentaa joko jälkiasennussoittimen tai alkuperäisen soittimen perään
- Hyvin virtaava, 10" tukeva refleksikotelo
- Fibrex vaimennettu kotelo -> rikkoo seisovia ääniaaltoja
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 10" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 700W |
|---|---|
| Max Teho W | 2500W |
| Herkkyys | 93dB SPL (2.83 Vrms) |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
| Surround Material | Santoprene™ Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Rungon materiaali | Valurunko |
| Teho RMS W - 1 Ohm | 1200W |
| Vakaa | 1 Ohm |
| Alipäästö suodin | 50Hz - 250Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | 10Hz - 250Hz |
| Ylipäästö | 50Hz - 250Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0.25V - 6V |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Mitat (W x H x T) | Kotelo: Leveys 400mm x Korkeus 305mm x Syvyys 345mm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Tuotteet toimitetaan irrallaan. Kuvan suojarauta myydään lisätarvikkeena etuhintaan. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.









