Ground Zero GZIW 12XSPL - 12" Subwoofer
Toimitusaika 1-2vkoa.
GZ Iridium GZIW 12SPL 12" Subwoofer 500WRMS - 1000W SPL
Ground Zero Iridium-malliston subwooferit ovat edullisia ja monipuolisia elementtejä. Käyvät sekä suljettuun koteloon että refleksikoteloon.
Iridium SPL elementit on tehty soimaan kohtuullisen kokoisella vahvistimella mahdollisimman lujaa.
GZ Iridium GZIW 12SPL 12" Subwoofer 500WRMS - 1000W SPL
Uudet Iridium-malliston elementit ovat kaikki Kippel Design optimoituja. Iridium SPL elementit on tehty soimaan kohtuullisen kokoisella vahvistimella mahdollisimman lujaa. Edullinen hinta ja silti erinomainen suorituskyky. Valurungon tilalla on puristettu teräspeltirunko, jonka jäykkyys on oikein suunnitelluilla pokkauksilla saatu erittäin hyväksi. Runko on peltirungoksi myös avoin, joten se ei estä ilman virtausta elementin takana. Rungon valmistuksessa säästynyt raha on voitu kohdistaa voimakkaamman moottorin valmistamiseen. Elementeissä kuparilangasta käämitty 2,5″ puhekela ja järeät tuplamagneetit. Käsitelty puristamaton selluloosakartio on jäykkä ja kevyt ja se mahdollistaa suuren herkkyyden. Kartio on kiinnitetty liiman lisäksi tuplatikkauksilla U-profiiliseen yläripustukseen joka mahdollistaa suuren lineaarisen liikeradan eikä pienennä kartiopinta-alaa niin paljoa kuin perinteiset makkararipustukset. Polycot-alaripustuksen päällä kulkevat puhekelajohtimet ovat reilusti mitoitetut. Kaiutinkaapelin kiinnitystä varten on jousikuormitteiset liittimet joihin mahtuu jopa 8mm kaapelit. Jousikuormitteinen liitin on erittäin tukeva, eikä se löysty tärinässä.Tärkeimmät ominaisuudet:
- Elementtikoko 12"
- Impedanssi 2 x 2 Ohm
- kartio käsiteltyä puristamatonta selluloosaa
- Painettavat terminaalit
- Soveltuu useimpiin koteloratkaisuihin
- Herkkyys 86dB
- Fs: 36,9Hz
- Qts: 0.67
- Vas: 35,6L
- Xmax: 17.5mm
- Puhekela Ø: 2,5"
- Asennussyvyys 162mm
- Soveltuu useimpiin koteloratkaisuihin
Tuotteen perustiedot
| Merkki | Ground Zero |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Kpl |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 12" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 500W |
|---|---|
| Max Teho W | 1000W |
| Herkkyys | 86 dB |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
Sisältyy pakettiin
| Kaiuttimien määrä paketissa | 1kpl subwoofer |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
Tuotteen asennus
| Upotussyvyys | 162mm |
|---|---|
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Varastopaikka | P1M1 |
| Ohjekirja | Englanti |
Viimeksi myyty
| 25.4.2026 |
|---|
Myyty kuukaudessa
| 1 |
|---|
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.






