MDS Predator 2 x 6.5" Bassopaketti
Alkaen 389,00 € 309,96 € Regular Price 522,00 €
Varastossa
MDS Predator 2 x 6.5" Bassopaketti
Pienessä koossa tuplasti bassoa! Predator 2 x 6.5" Bassopaketti nyt täysin uudistetulla refleksikotelolla. Älä hämäänny pienestä subbarin kokoluokasta - Tällä 2 x 6.5" subbaripaketilla saat erittäin jämäkän iskun bassotaajuuksille. Kotelo on viritetty 38Hz taajuudelle.
Tehonkesto: 1000W RMS / 2000W
Vahvistinteho: 1500W RMS @ 1 Ohm
Kytkentä: 1 Ohm
Kotelon mitat: Leveys 500 x Korkeus 210 x Syvyys 343mm
Kotelon insinöörityö ja suunnittelu on toteutettu Oulussa. Halusimme suunnitella täydellisen kotelon, jolla saadaan miellyttävän pehmeää bassoa autoon myös pienellä 6.5" subwoofer elementillä. Asentamalla tämän koteloratkaisun autoosi säästät tilaa ja saat silti todella hyvin soivan basson. Tämä kotelo mahtuu moniin autoihin myös varapyörämonttuun.
Tuotteet toimitetaan irrallaan. Lisätarvikkeena myydään etuhinnoilla vahvistimen asennussarja, subbarin kiinnitysruuvit, kaiutinkaapelia ja suojaraudat.
2 x 6.5" Subbaripaketti matalalla virillä ja laadukkaalla vahvistimella
MDS Predator 6.5" Subwoofer
Valurunkoinen 6.5" bassoelementti yllättää ensi kuulemalta. Vakuuttavan tasokas 6.5 subwoofer yhdessä optimoidun refleksikotelon kanssa tuo autoon upean basson, jota kelpaa fiilistellä. MDS Predator 6.5" subwoofer elementti on varustettu kestävällä valurungolla, tuplatikatulla yläripustuksella, paksuilla päällystetyillä tuplajohtimilla ja 1000W moottorilla.
Subwooferin ominaisuudet:
- Valurunkoinen 6.5" bassoelementti
- Tehonkesto 500W RMS / 1000W
- Painoterminaalit
- Impedanssi 2 x 4 Ohm
- Taajuusvaste 22Hz - 1500Hz
- Herkkyys 84dB
MDS PE65D 2 x 6.5" refleksikotelo
MDS Predator PE65D on huikea osoitus, kuinka oikeaoppisella kotelosuunnittelulla voidaan saada laadukasta ja syvälle ulottuvaa bassoa myös pienemmillä 6.5" subwoofereilla.
PE65D refleksikotelo on suunniteltu useamman prototyyppikotelon pohjalta, jotta lopputulos olisi paras mahdollinen. Lähtökohtana meillä oli suunnitella mahdollisimman pienikokoinen refleksikotelo, joka kuitenkin toimii vakuuttavasti tuottaen pehmeää bassoa pienemmillä 6.5" subwoofereilla. PE65D refleksikotelo on hyvin herkkäsointinen sen optimaalisen litratilavuuden ja millintarkkaan mitoitetun refleksiportin ansiosta. Lopputuloksena saavutetaan pienemmälläkin teholla syvälle ulottuvaa pehmeää bassoa 38Hz viritystaajuudella, joka yllättää ensi kuulemalta.
Jos etenkin haluat säilyttää tavaratilan mahdollisimman ennallaan, mutta kaipaat kuitenkin lisää bassoa autoosi, suosittelemme toteuttamaan päivityksen tällä 6.5" refleksikotelolla. Olemme asentaneet tätä koteloratkaisua MDS Predator PS06500D4 subwooferilla jo useaan eri autoon asiakkaille, jotka hakevat vain vähän tilaa vievää, mutta pehmeästi soivaa subwooferia auton vakioäänentoistoon, ja todenneet erittäin toimivaksi ratkaisuksi.
PE65D refleksikotelon sisusta on Fibrex-vaimennettu. Fibrex-vanu vähentää kotelon sisäisiä heijastuksia ja rikkoo seisovia ääniaaltoja. Fibrex-vanu parantaa ja tarkentaa basson sointia kotelossa ja saat näin syvemmän bassontoiston ilman vääristymiä tai resonanssia.
Kotelon ominaisuudet:
- Erittäin pieni 2 x 6.5" refleksikotelo
- Tuettu refleksiputki
- Fibrex-vaimennettu sisusta
- Painoterminaalit
- Optimaalinen 25L tilavuus kahdelle MDS PS06500D4-subwoofereille
- Viri 38Hz -> reilusti pehmeää bassoa!
- Fyysiset mitat: Leveys 500 x Korkeus 210 x Syvyys 343mm
T5 XTR Monovahvistin
Vahvistimen ominaisuudet:
- D-luokan monovahvistin subwooferille
- Teho 1500W RMS / 3000W @ 1 Ohm
- Kuusiokoloterminaalit
- Taajuusvaste 5Hz - 185Hz
- LPF 40Hz - 180Hz (Säädettävä)
- HPF 0Hz - 50Hz (Säädettävä)
- Korkea äänenlaatu
- Linjasisääntuloherkkyys 0.2V - 6V
- Vaimennuskerroin (@100Hz nominaali impedanssi): >200
- Tuloimpedanssi: 22K Ohm (22 000 Ohm)
- SNR (Signaali-kohina suhde) yli 84dB
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 6.5" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 1000W |
|---|---|
| Max Teho W | 2000W |
| Herkkyys | 84dB SPL 1W/1m |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 4 Ohm |
| Surround Material | Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Teho RMS W - 1 Ohm | 1500W |
| Vakaa | 1 Ohm |
| Alipäästö suodin | 40Hz - 180Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | T5 XTR 5Hz - 185Hz |
| Ylipäästö | 0Hz - 50Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0.2V - 6V |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
|---|---|
| Suositeltu kaapelikoko (mm2) | 35-50mm2 |
| Mitat (W x H x T) | Kotelon mitat: Leveys 500 x Korkeus 210 x Syvyys 343mm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Kytkentä 1 Ohm, ohje liitteet-välilehdessä. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.








