MDS Predator 8" Bassopaketti
Alkaen 219,00 € 174,50 € Regular Price 287,00 €
Varastossa
MDS Predator 8" Bassopaketti 1000W
Täysin uudistunut Predator 8" Subwoofer elementti edeltäjäänsä järeämmällä magneetilla. Erittäin kompakti 8" bassopaketti, joka tuo miellyttävän dynaamista bassoa matalalla 44Hz viritaajuudella. Fibrex-vaimennettu PE08S refleksikotelo korostaa upeasti Predator 8" subwooferin tuottamaa bassoa.
Hanki huippu 8" bassopaketti autoon nyt pakettihintaan.
Teho: 500W RMS / 1000W
Kytkentä: 1 Ohm
Kotelon mitat: leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm
T1 XTR vahvistimen mukana tulevalla tasosäätimellä voit ohjata etänä basson voimakkuutta kuljettajan paikalta.
Kuvan suojarauta ei kuulu pakettihintaan, se myydään lisätarvikkeena. Lisätarvikkeena myydään myös kaiutinkaapelia, subbarin asennusruuvit ja vahvistimen asennussarja.
Dynaamista ja tarkkaa bassoa autoon Predator 8" Subwooferilla
MDS Predator 8" Subwoofer
Tätä pakettitarjousta ei kannata sivuuttaa, jos haet erittäin hyvin toimivaa ja kompaktin kokoista bassopakettia autoosi. Täysin uudistunut MDS Predator PS08500D2 8" subwoofer on nyt varustettu entistä järeämmällä moottorilla. Jäähdytys toimii entistä paremmin ja bassontuotto on vakaampaa kuin koskaan aiemmin. 8" Bassopaketti sopii erityisesti heille, jotka hakevat tarkkasointista ja napakampaa bassokaistaa autoon.
Subwooferin ominaisuudet:
- 8" Subwoofer elementti
- Tehonkesto 500W RMS / 1000W
- Puhekela 2 x 2 Ohm
- Kytkentä 1 Ohm
- Fs 47Hz
- VAS 7.981
- Qts 0.334
- Herkkyys SPL 86 dB
Predator PE08S refleksikotelo
MDS Predator 8" refleksikotelo on vankka tehdaskotelo, joka on suunniteltu erityisesti Predator-sarjan 8" subwooferille. Kotelon sisuta on Fibrex-vaimennettu. Fibrex-vanu vähentää kotelon sisäisiä heijastuksia ja rikkoo seisovia ääniaaltoja. Fibrex-vanu parantaa ja tarkentaa basson sointia kotelossa ja saat näin syvemmän bassontoiston ilman vääristymiä tai resonanssia. Kotelo on optimoitu Predator-sarjan 8" subwoofer-elementille. Näin hyvin soivaa 8" kokoonpanoa et löydä tähän hintaluokkaan mistään - tilaa ja totea itse!
Kotelon ominaisuudet:
- 8" Refleksikotelo/li>
- Kytkentä 1 Ohm
- Mitat leveys 35cm korkeus 25cm syvyys 32cm
- Viri 44Hz
- Litratilavuus 19L
- Fibrex-vaimennettu kotelo -> tarkempi toisto
- Painoterminaalit
- Valmiit kaiutinkaapelit sisäpuolella
MDS T1 XTR vahvistin
Valikoimamme kestosuosikki jo vuosikymmenen hallinnut MDS T1 XTR on ehdottomasti järkevin monovahvistin subwooferille alle 200€ hintaluokassa. D-luokan tekniikka, korkea hyötysuhde ja laatukomponentit takaavat äärimmäisen tarkan ja vakaan tehon subwoofer-käyttöön. MDS T1 XTR vahvistimessa on monipuoliset äänenmuokkaustoiminnot, jotka löytyvät vahvistimen toisesta päädystä. T1 XTR vahvistimella voit kontrolloida sen linjasisääntulovoimakkuutta (Gain), bassonkorostusta (BassBoost) sekä ali- että ylipäästösuodinta (LPF ja HPF). Monipuolisilla säätimillä voit hienosäätää vahvistimen syöttösignaalia subwooferille ja hioa bassontoiston sinulle mieluisaksi.
vahvistimen ominaisuudet:
- 1-Kanavainen Monovahvistin
- Teho 500W RMS / 1000W @ 1 Ohm
- SNR (Signaali-kohina suhde) yli 90dB
- D-luokan tekniikka ja korkea äänenlaatu
- Tuloimpedanssi: 22K Ohm (22 000 Ohm)
- Vaimennuskerroin (@100Hz nominaali impedanssi): >200
- Säädettävä sisääntuloherkkyys: 0.195 – 5.2 V
- Virrankulutus 50A
- Mitat 240mm x 185mm x 58mm
- Suositeltu virtakaapelikoko 10 - 20mm²
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 8" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 500W |
|---|---|
| Max Teho W | 1000W |
| Herkkyys | 88.85dB SPL 1W/1m |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
| Surround Material | Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
| Vakaa | 1 Ohm |
| Alipäästö suodin | 40Hz - 180Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | 20Hz - 250Hz |
| Ylipäästö | 0Hz - 50Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0,2V - 5,6V |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | Standardi (multi) |
|---|---|
| Mitat (W x H x T) | Kotelo: Leveys 350 x Korkeus 250 x Syvyys 320mm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Kuvan suojaritilä ei kuulu pakettihintaan. Tuote myydään erikseen. Kytkentä subwooferille 1 Ohm, ohje liitteet-välilehdellä. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.








