MDS Predator 10" Bassopaketti
Alkaen 229,00 € 182,47 € Regular Price 297,00 €
Varastossa
MDS Predator 10" Bassopaketti
Kestosuosikki Predator 10" bassopaketti on takuuvarma valinta auton subbarisetiksi, jos haet moneen eri musiikkityyliin sopivaa subbarisettiä autoon. Predator 10" Subwoofer yhdessä PE10S refleksikotelon kanssa tuottavat huikean pehmeän, mutta tarkan vasteen matalillakin bassotaajuuksilla.
Teho: 500W RMS / 1000W
Kytkentä: 1 Ohm
Kotelon mitat: Leveys 400 x Korkeus 305 x Syvyys 345mm
T1 XTR vahvistimen mukana tulevalla tasosäätimellä voit ohjata etänä basson voimakkuutta kuljettajan paikalta.
Kuvan suojarauta ei kuulu pakettihintaan, se myydään lisätarvikkeena. Lisätarvikkeena myydään myös kaiutinkaapelia, subbarin asennusruuvit ja vahvistimen asennussarja. Tuotteet toimitetaan irrallaan.
Vastaavaa tehokasta 10" bassopakettia et löydä mistään muualta tähän hintaan. Tilaa omasi päivitä auton bassopuoli huipputasolle edullisesti!
MDS Predator 10" Subwoofer
Tätä pakettitarjousta ei kannata sivuuttaa, jos haet erittäin hyvin toimivaa ja kompaktin kokoista bassopakettia autoosi. Täysin uudistunut MDS Predator PS08500D2 8" subwoofer on nyt varustettu entistä järeämmällä moottorilla. Jäähdytys toimii entistä paremmin ja bassontuotto on vakaampaa kuin koskaan aiemmin. 8" Bassopaketti sopii erityisesti heille, jotka hakevat tarkkasointista ja napakampaa bassokaistaa autoon.
Subwooferin ominaisuudet:
- 10" Subwoofer elementti
- Tehonkesto 500W RMS / 1000W
- Puhekela 2 x 2 Ohm
- Kytkentä 1 Ohm
- Fs 37,9Hz
- VAS 59.49L
- Qts 0.5245
- Qes 0.5665
- Herkkyys 89.46dB SPL 1W/1m
Predator PE10S 10" refleksikotelo
MDS Predator 10" refleksikotelo on vankka tehdaskotelo, joka on suunniteltu erityisesti Predator-sarjan 10" subwooferille. Kotelon sisuta on Fibrex-vaimennettu. Fibrex-vanu vähentää kotelon sisäisiä heijastuksia ja rikkoo seisovia ääniaaltoja. Fibrex-vanu parantaa ja tarkentaa basson sointia kotelossa ja saat näin syvemmän bassontoiston ilman vääristymiä tai resonanssia. Kotelo on optimoitu Predator-sarjan 10" subwoofer-elementille. Näin hyvin soivaa 10" kokoonpanoa et löydä tähän hintaluokkaan mistään - tilaa ja totea itse!
Kotelon ominaisuudet:
- 10" Refleksikotelo
- Kytkentä 1 Ohm
- Mitat: Leveys 400 x Korkeus 305 x Syvyys 345mm
- Viri 46Hz
- Litratilavuus 30L
- Fibrex-vaimennettu kotelo -> tarkempi toisto
- Painoterminaalit
- Valmiit kaiutinkaapelit sisäpuolella
MDS T1 XTR vahvistin
Valikoimamme kestosuosikki jo vuosikymmenen hallinnut MDS T1 XTR on ehdottomasti järkevin monovahvistin subwooferille alle 200€ hintaluokassa. D-luokan tekniikka, korkea hyötysuhde ja laatukomponentit takaavat äärimmäisen tarkan ja vakaan tehon subwoofer-käyttöön. MDS T1 XTR vahvistimessa on monipuoliset äänenmuokkaustoiminnot, jotka löytyvät vahvistimen toisesta päädystä. T1 XTR vahvistimella voit kontrolloida sen linjasisääntulovoimakkuutta (Gain), bassonkorostusta (BassBoost) sekä ali- että ylipäästösuodinta (LPF ja HPF). Monipuolisilla säätimillä voit hienosäätää vahvistimen syöttösignaalia subwooferille ja hioa bassontoiston sinulle mieluisaksi.
Vahvistimen ominaisuudet:
- 1-Kanavainen Monovahvistin
- Teho 500W RMS / 1000W @ 1 Ohm
- SNR (Signaali-kohina suhde) yli 90dB
- D-luokan tekniikka ja korkea äänenlaatu
- Tuloimpedanssi: 22K Ohm (22 000 Ohm)
- Vaimennuskerroin (@100Hz nominaali impedanssi): >200
- Säädettävä sisääntuloherkkyys: 0.195 – 5.2 V
- Virrankulutus 50A
- Mitat 240mm x 185mm x 58mm
- Suositeltu virtakaapelikoko 10 - 20mm²
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 10" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 500W |
|---|---|
| Max Teho W | 1000W |
| Herkkyys | 89,5dB |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
| Surround Material | Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
| Teho RMS W - 1 Ohm | 500W |
| Vakaa | 1 Ohm |
| Alipäästö suodin | 40Hz - 180Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | 20Hz - 250Hz |
| Ylipäästö | 0Hz - 50Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0,2V - 5,6V |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
|---|---|
| Suositeltu kaapelikoko (mm2) | 20mm2 |
| Mitat (W x H x T) | Kotelon mitat: (L x K x S): 40cm x 30,5cm x 34,5cm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Kuvan suojaritilä ei kuulu pakettihintaan. Tuote myydään erikseen. Kytkentä subwooferille 1 Ohm, ohje liitteet-välilehdellä. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
Viimeksi myyty
| 18.5.2026 |
|---|
Myyty kuukaudessa
| 1 |
|---|
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.








