MDS Predator 2 x 12" Bassopaketti 2000W
Alkaen 469,00 € 373,71 € Regular Price 676,00 €
Varastossa
MDS Predator 2 x 12" Bassopaketti 2000W
Varmasti markkinoiden paras hinta-laatusuhde korkealla tehonkäsittelykyvyllä ja voimakkaalla 2 x 12" bassotoistolla. Tätä vastaavaa 2 x 12" bassopakettia et löydä mistään samaan hintaan.
Kestosuosikki Predator 2 x 12" on Suomen myydyin tupla 12" bassosetti, joka tarjoaa vakuuttavaa painetta ja laadukasta bassoa autoon järkevällä hinnalla - Älä maksa välikäsistä, maksa hyvistä tuotteista!
Tehonkesto: 1000W RMS / 2000W
Vahvistinteho: 1500W RMS @ 1 Ohm
Kotelon mitat: Leveys 920mm x Korkeus 350mm x Syvyys 400mm
Paketin MDS T5 XTR monovahvistimen mukana tulevalla taossäätimellä voit ohjata basson voimakkuutta etänä kuljettajan paikalta. Vahvistimen D-luokan tekniikka ja laatukomponentit takaavat korkean hyötysuhteen ja reilusti puhdasta tehoa.
Huom. Tuotteet toimitetaan irrallaan. Kuvan suojaraudat ei kuulu pakettihintaan, vaan ne myydään lisätarvikkeena. Lisätarvikkeena myydään myös subbarin kiinnitysruuvit, kaiutinkaapelia 4m ja vahvistimen virtakitti.
MDS Predator 12" Subwoofer elementti
MDS Predator PS12500D4 V2 12" Subwoofer elementti tarjoaa vakuuttavaa bassoa korkealla herkkyydellä ja tehonkestolla sekä matalalla resonanssitaajuudella. Predator 12" bassoelementti on valintasi, mikäli haluat saada täyden vastineen rahoillesi. Me Autoviihteellä maahantuomme ja myymme Suomessa tuhansia ja tuhansia MDS subwoofereita vuosittain. MDS Predator-sarjan tuotteet tulevat meille suoraan tehtaalta, eikä niissä ole hintaa nostavia välikäsiä. Tämän ansiosta voimme tarjota sinulle tämänkin huippu subwooferin markkinahintaa edullisemmin.
PS12500D4 V2 ominaisuudet:
- 2 x 12" Subwoofer elementit
- Tehonkesto 500W RMS / 1000W (per elementti)
- Puhekela 2 x 4 Ohm
- Kytkentä kahdella 1 Ohm
- Fs 38.42Hz
- Herkkyys 90.07dB
- Paksut tuplajohtimet
- Fatboy-ripustus
- Vankkarakenteinen teräsrunko
Predator PE12D 2 x 12" refleksikotelo
MDS Predator 12" refleksikotelo on vankka tehdaskotelo, joka on suunniteltu erityisesti Predator-sarjan 12" subwooferille. Kotelon sisuta on Fibrex-vaimennettu. Fibrex-vanu vähentää kotelon sisäisiä heijastuksia ja rikkoo seisovia ääniaaltoja. Fibrex-vanu parantaa ja tarkentaa basson sointia kotelossa ja saat näin syvemmän bassontoiston ilman vääristymiä tai resonanssia. Kotelo on optimoitu Predator-sarjan 12" subwoofer-elementille. Näin hyvin soivaa 12" kokoonpanoa et löydä tähän hintaluokkaan mistään - tilaa ja totea itse!
Kotelon ominaisuudet:
- 2 x 12" Refleksikotelo
- Mitat: Leveys 920 x Korkeus 350 x Syvyys 400mm
- Viri 46Hz
- Litratilavuus 2 x 49L
- Fibrex-vaimennettu kotelo -> tarkempi toisto
- Painoterminaalit
- Valmiit kaiutinkaapelit sisäpuolella
MDS T5 XTR vahvistin
Valikoimamme kestosuosikki jo vuosikymmenen hallinnut MDS T5 XTR on ehdottomasti järkevin monovahvistin subwooferille alle 300€ hintaluokassa. D-luokan tekniikka, korkea hyötysuhde ja laatukomponentit takaavat äärimmäisen tarkan ja vakaan tehon subwoofer-käyttöön. MDS T5 XTR vahvistimessa on monipuoliset äänenmuokkaustoiminnot, jotka löytyvät vahvistimen toisesta päädystä. T5 XTR vahvistimella voit kontrolloida sen linjasisääntulovoimakkuutta (Gain), bassonkorostusta (BassBoost) sekä ali- että ylipäästösuodinta (LPF ja HPF). Monipuolisilla säätimillä voit hienosäätää vahvistimen syöttösignaalia subwooferille ja hioa bassontoiston sinulle mieluisaksi. MDS T5 XTR on huippuvahvistin bassokäyttöön. Vertaa vahvistimen tekniset tiedot vastaavan tehoisiin vahvistimiin ja totea itse!
Vahvistimen ominaisuudet:
- 1-Kanavainen Monovahvistin
- Teho 1500W RMS / 3000W @ 1 Ohm
- SNR (Signaali-kohina suhde) yli 84dB
- D-luokan tekniikka ja korkea äänenlaatu
- Tuloimpedanssi: 22K Ohm (22 000 Ohm)
- Vaimennuskerroin (@100Hz nominaali impedanssi): >200
- Säädettävä sisääntuloherkkyys: 0.195 – 5.2 V
- Virrankulutus max 145A
- Tasosäädin kuuluu pakettiin
- Suositeltu virtakaapelikoko 35 - 50mm²
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 1000W |
|---|---|
| Max Teho W | 2000W |
| Herkkyys | 90.07dB SPL 1W/1m |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 4 Ohm |
| Surround Material | Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
| Teho RMS W - 1 Ohm | 1500W |
| Vakaa | 1 Ohm |
| Alipäästö suodin | 40Hz - 180Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | 5Hz - 185Hz |
| Ylipäästö | 0Hz - 50Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0.2V - 6V |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
| Suositeltu kaapelikoko (mm2) | 35 - 50mm2 |
| Mitat (W x H x T) | Leveys 920mm x Korkeus 350mm x Syvyys 400mm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Kytkentä 1 Ohm, kuvallinen ohje Liitteet-välilehdessä. Tuotteet toimitetaan irrallaan. Lisätarvikkeena myydään subbarin kiinnitysruuvit, kaiutinkaapelia, kuvan suojaraudat ja vahvistimen virtakitti. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.








