Reiss RS-Z1500.1D 1-Kanavainen Monovahvistin
Toimitusaika 1-2vkoa.
Reiss RS-Z1500.1D 1-Kanavainen Monovahvistin
Reiss RS-Z1500.1D on koko äänialueen tehokas 1-kanavainen monovahvistin. Voit siis ohjata vahvistimella joko subwoofereita tai enemmän tehoa vaativia kaiuttimia. Korkea Signaali-kohinasuhde, D-luokan tekniikka ja erittäin matala THD takaavat häiriöttömän ja laadukkaan signaalinkäsittelyn korkealla hyötysuhteella.
Mitatut tehot (14.4V & THD 1%):
- - 1 Ohm 1500W RMS
- - 2 Ohm 930W RMS
- - 4 Ohm 580W RMS
Reiss RS-Z1500.1D Monovahvistin voidaan kytkeä joko alkuperäisen tai jälkiasenteiseen soittimeen. Voit valita, käytätkö signaalin sisääntulona RCA-linjaa vai kaiutintasoista signaalia. Vahvistimen mukana tulevalla tasosäätimellä voit ohjata bassonvoimakkuutta etänä kuljettajan paikalta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 1-Kanavainen Monovahvistin
- Koko äänialueen pääte
- Toistoalue 10Hz - 20 000Hz
- Teho 1 Ohm 1500W RMS
- Teho 2 Ohm 930W RMS
- Teho 4 Ohm 580W RMS
- Langallinen tasosäädin
- RCA-sisääntulo
- High-level kaiutintasoinen sisääntulo
- Fyysiset mitat:
- Signaali-kohinasuhde 90dB (1W @ 4 Ohm))
- THD 0.5%
- Säädettävä Gain 0.4V - 3V
- Jakojyrkkyys 12dB
- TL074 piirisarja
- Jakosuodin 50Hz - 20 000Hz
- Lämpösuojaus, ylikuormitussuoja ja oikosulkusuoja
- Suositeltu sulakekoko 180A
- Suositeltu virtakaapeli 35mm2 OFC
- Käyttöjännite 10V - 18V
- Fyysiset mitat: 230 x 161 x 54mm

Reiss Audio on maailmanlaajuinen autohifi-valmistaja, EMMA-järjestön virallinen kumppani ja kansainvälisesti yksi arvostetuimmista autohifi-nimistä.
Tuotteen perustiedot
| Merkki | Reiss |
|---|---|
| Tyyppi | 1-kanavainen vahvistin |
| Varastoyksikkö | Kpl |
Tekniset tiedot
| Teho RMS W - 1 Ohm | 1500W |
|---|---|
| Teho RMS W - 2 Ohm | 930W |
| Teho RMS W - 4 Ohm | 580W |
| Vakaa | 1 Ohm, 2 Ohm, 4 Ohm |
| Signaali-Kohina suhde (SNR) | 90dB (1W @ 4 Ohm) |
| Alipäästö suodin | 50Hz - 20 000Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | 10Hz – 20 000Hz |
| Ylipäästö | 10Hz - 100Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0.4V - 3V |
Tuotteen asennus
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Ruuviliitin |
|---|---|
| Suositeltu kaapelikoko (mm2) | 35mm2 |
| Mitat (W x H x T) | 230 x 161 x 54mm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Ohjekirja | Englanti |
Viimeksi myyty
| 24.3.2026 |
|---|
Myyty kuukaudessa
| 1 |
|---|
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.



