Reiss Audio 2 x 6x9" Koteloidut Kaiuttimet
Alkaen 179,00 € 142,63 € Regular Price 209,00 €
Varastossa
Reiss Audio 2 x 6x9" Koteloidut Kaiuttimet
Erittäin jämerät PA-tyyliset 6x9" koaksiaalikaiuttimet, jossa yhdistyy suuri tehonkesto, tarkka ja tasapainoinen äänikuva. Reiss RS-M69SE kaiuttimet on suunniteltu tuottamaan sekä muhkeaa midbassoa että selkeää ylä-äänialuetta voimakkaasti. Huomaa kaiuttimen keskiöön integroitu luotidiskantti. RS-M69SE on täydellinen valinta esimerkiksi hattuhyllylle täydentämään auton äänentoistoa laajalla vasteella.
Teho: 200W RMS / 400W
Toistoalue: 80Hz - 20 000Hz
Lisätarvikkeena myydään pakettihintaan 4-kanavainen vahvistin, vahvistimen asennussarja ja kaiutinkaapelia. Kytkemällä 6x9" kaiuttimet erillisen vahvistimen perään saat sekä enemmän ääntä että laadukkaamman äänentoiston.
Paketti sisältää kaksi fibrex-vaimennettua 6x9 kaiutinkoteloa ja RS-M69SE koaksiaalikaiuttimet. Tuotteet toimitetaan irrallaan.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Koteloidut 6x9" Koaksiaalikaiuttimet (2kpl)
- Teho 200W RMS / 400W
- Impedanssi 4 Ohm
- Herkkyys 95dB
- Toistoalue 80Hz - 20 000Hz
- Teräsrunko
- Integroitu 1" luotidiskantti
- Sisältää suojaverkot
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Kaiutinpaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 6x9" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 200W |
|---|---|
| Max Teho W | 400W |
| Herkkyys | 95dB |
| Taajuusvaste | 80Hz - 20 000Hz |
| Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
| Diskantin asennusmenetelmä | Sisältyy kaiuttimeen |
| Kotelon tyyppi | Suljettu |
Sisältyy pakettiin
| Jakosuodin | Integroitu kaiuttimeen |
|---|---|
| Suojaritilä | Kyllä |
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 4-piste |
|---|---|
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Sisältää suojaritilät, Kaiuttimet ja kotelot toimitetaan irrallaan |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.







