Reiss Audio SPL 6.5" Raggarplanka 1400W
Alkaen 299,00 € 238,25 € Regular Price 382,00 €
Varastossa
Reiss Audio SPL 6.5" Raggarplanka 1400W
Massiivista keskiääntä ja reilusti kirkkautta. Reiss Audio 4 x 6.5" SPL raggarplanka myydään valmiiksi koteloituna. Kaiutinpaketin RS-M65EX 6.5 keskiäänikaiuttimet on suunniteltu yhdistämään suuri tehonkesto hienoon tarkkuuteen ja dynamiikkaan. Kaiutinelementin vankka rakenne, korkea herkkyys ja tasapainoinen taajuusvaste tekevät siitä luotettavan valinnan vaativiin SPL-äänijärjestelmiin.
Teho: 420W RMS / 1110W
Toistoalue: 110Hz - 20 000Hz
Kytkentä: Kytkentä: 2 x 2 Ohm
Herkkyys: Mid 95dB & Diskantti 105dB
Paketin ylä-äänistä vastaa Soundmax SX-TA37 4" luotidiskantit. SX-TA37 on suunniteltu heille, jotka vaativat äärimmäistä selkeyttä korkeilla taajuuksilla. SX-TA37 4" luotidiskantti tuottaa vaikuttavaa ääntä korkealla 105dB herkkyydellä.
Raggarplankan lisätarvikkeena myydään etuhintaan järeä 4-kanavainen RS-Z200.4D vahvistin, kaiutinkaapelia ja vahvistimen virtakitti. Hyödynnä pakettietu ja päivitä autoon laadukas kovaääninen SPL-kaiutinsetti!
Raggarplankan kytkentä vahvistimeen
Voit kytkeä tämän raggarplankan audiojärjestelmääsi monella eri tavalla joko 2-kanavaisella vahvistimella tai 4-kanavaisella vahvistimella 2 Ohm kuormaan per kanava seuraavalla tavalla:
- Vasen kanava: 2 midbassoa + 1 luotidiskantti (rinnan-kytkentä) -> 2 Ohm
- Oikea kanava: 2 midbassoa + 1 luotidiskantti (rinnan-kytkentä) -> 2 Ohm
Raggarplanka on valmiiksi koteloitu, joten riittää, kun tuot kaiutinkaapelit vahvistimelta kanavasta 1 kotelon ensimmäiseen kaiutinterminaaliin ja kanavasta 2 toiseen kaiutinterminaaliin. Erittäin helppo asentaa ja ääntä lähtee enemmän kuin tarpeeksi!
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 4x 6.5" Raggarplanka
- Yhteistehonkesto: 2 x 350W RMS (= 700W RMS)/li>
- Kytkentä 2 x 2 Ohm
- Toistoalue 110Hz - 20 000Hz
- 2 x 4" Luotidiskantit (Suuntaimet)
Tarkemmat tuotetiedot löydät tuotteiden omilta tuotesivuilta.
Tuotteen perustiedot
| Varastoyksikkö | Paketti |
|---|
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 700W |
|---|---|
| Max Teho W | 1400W |
| Herkkyys | 95 & 105dB |
| Taajuusvaste | 110Hz - 20 000Hz |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Mitat (W x H x T) | Kotelon mitat: 930mm x 255mm x 165mm |
|---|
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Toimitetaan valmiiksi koteloituna. Rakennetaan tilauksesta Oulun myymälässä. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.







