Cerwin-Vega V3 3.5" Koaksiaalikaiutin (2kpl)
Cerwin-Vega V3 3.5" Koaksiaalikaiutin (2kpl)
Cerwin-Vega V3 on 3.5"koaksiaalikaiutin, joka tarjoaa kristallinkirkkaan diskantin, täyteläisen keskiäänialueen ja täyteläisen bassotoiston kompaktissa koossa.
Teho: 60W RMS / 180W
Toistoalue: 84Hz - 20 000Hz
Impedanssi: 4 Ohm
Kaiutinelementti on varustettu uudelle VEGA-sarjalle tyypillisellä hybridikartiolla, joka on yhdistelmä hiilikuitua ja polypropeenia. Hybridikartio takaa nopean vasteen ja tarkan äänentoiston.
Kestävä Santoprene™-kumireunus mahdollistaa suuren liikealueen ja pidentää kaiuttimen käyttöikää – tuloksena saadaan pienelle 3,5" kaiuttimelle yllättävän syvä basso ja selkeä keskialue minimaalisella vääristymällä.
V3 3.5" Koaksiaalikaiuttimet myydään pareittain.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 3.5" 2-tie Kaiuttimet (2kpl)
- Teho 60W RMS / 180W
- Toistoalue 84Hz - 20 000Hz
- Herkkyys 83dB
- Impedanssi 4 Ohm
- Hybridikartio (Hiilikuitu-polypropeeni)
- Santoprene-yläripustus
- Kokonaishalkaisija 87mm
- Upotussyvyys 42,5mm
- Asennusreikä 79mm
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Koaksiaalikaiutin |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Pari |
| Tuotteen paino (kg) | 1 |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 60W |
|---|---|
| Max Teho W | 180W |
| Herkkyys | 83dB |
| Taajuusvaste | 84Hz - 20 000Hz |
| Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
| Kaiuttimen ulkohalkaisija (mm) | 87mm |
| Diskantin asennusmenetelmä | Sisältyy kaiuttimeen |
| Surround Material | Santoprene™ Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Kartion materiaali | Hybridi (Kuituvahvistettu polypropeeni) |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 2-piste |
|---|---|
| Asennusreikä (halkaisija) | Ø 79mm |
| Upotussyvyys | 42,5mm |
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Abiko |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Varastopaikka | MH019 |
| Ohjekirja | Englanti |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.

