MDS Predator PS12500D2 V2 12" Subwoofer Elementti
MDS Predator PS12500D2 V2 | 12" Subwoofer Elementti
MDS Predator PS12500D2 V2 on 12" subwoofer elementti erinomaisella hinta-laatusuhteella. Vankka teräsrunkorakenne, paksut johtimet tupla painoterminaaleilla, matala Fs-arvo ja hyvin jäähtyvä 2,5" puhekela takaavat upeaa painetta bassotaajuuksille järkevään hintaan!
Teho: 500W RMS / 1000W
Puhekela: 2 x 2 Ohm
Kytkentä: Yhdellä 1 tai 4 Ohm | Kahdella 2 Ohm
Tämä 12" bassoelementti on valintasi, mikäli haluat saada täyden vastineen rahoillesi. Me Autoviihteellä maahantuomme ja myymme Suomessa tuhansia ja tuhansia MDS subwoofereita vuosittain. MDS Predator-sarjan tuotteet tulevat meille suoraan tehtaalta, eikä niissä ole hintaa nostavia välikäsiä. Tämän ansiosta voimme tarjota sinulle tämänkin huippu subwooferin markkinahintaa edullisemmin.
MDS Predator PS12500D2 | 12" Subwoofer
Ruotsalaisen MDS-valmistajan PS12500D2 V2 on 12" subwoofer elementti, joka on hallinnut valikoimamme kestosuosikkiasemaa jo lähes vuosikymmenen. Eikä mikään ihme, PS12500D2 V2 täyttää kaikki odotukset, mitä 500-sarjalaiselta subwooferilta voidaan odottaa; vakaata, syvää bassontoistoa hyvällä kontrollilla ja kestävyyttä huolellisesti suunniteltujen pienien yksityiskohtien ansiosta. Olemme joka vuosi pyrkineet aina vain parantamaan Predator-sarjan elementtejä, jotta sinä saisit rahallesi vastinetta entistä enemmän. Predator-sarjan PS12500D2 V2 12" subwooferissa jokainen osa-alue on toteutettu teknisesti vähintään yhtä pykälää laadukkaammilla ratkaisuilla verrattuna muiden merkkien vastaavan hintaluokan subbareihin. Predator-tuoteperheen subwooferit on suunniteltu heille, jotka hakevat vakuuttavaa laadukasta bassontoistoa maksamatta liikoja.
Hyvä jäähtyvyys on avain suorituskykyiseen ja kestävään subwooferiin. MDS Predator-sarjan subwooferien kelan jäähdytys on toteutettu sekä puhekelan ulko että sisäpuolelta. Hyvä jäähtyvyys lisää subwooferin suorituskykyä ja kestävyyttä kovallakin rasituksella. Päällystetyt paksut OFC-johtimet takaavat varman kontaktin ja virrankulun aina vahvistimelta subwooferin kelalle saakka. Vahvistimelta saapuvan audiosignaalin muodostaminen voimakkaaksi bassotaajuudeksi vaatii myös laadukkaan magneetin. PS12500D2 V2 elementin ferriittimagneetti on toteutettu laadukkaasti ja se onkin suojattu kauttaaltaan ympäriltä. Suojaus vähentää merkittävästi järeän magneetin aiheuttamia mahdollisia häiriöitä muihin sähkölaitteisiin - Enemmän bassoa, vähemmän häiriöitä!
Vakaan ja tehokkaan bassontuoton edellytyksenä on signaalin lisäksi kontrolloitu kartion liike. Edeltäjäänsä verrattuna PS12500D2 V2 elementin yläripustus on muutettu paksumpaan Fatboy-kumiripustukseen, joka on tuplatikattu punaisella ompeleella subwooferin kartioon. Tuplatikkaus ja reilu ripustusten liimaus takaavat hallitun kontrolloidun kartion liikkeen kovassakin SPL-käytössä. Nämä tekniset ratkaisut yhdistettynä poikkeuksellisen korkeaan herkkyyteen ja matalaan ominaisresonanssitaajuuteen takaavat mahtavan bassotoiston järkihintaan. Tilaa omasi ja nauti vaikuttavasta bassontoistosta!
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 12" Subwoofer elementti
- Tehonkesto: 500W RMS / 1000W
- Puhekela: 2 x 2 Ohm (2,5" halkaisija)
- Kytkentä: Yhdellä 1 tai 4 Ohm | Kahdella 2 Ohm
- Taajuusvaste 29 - 1 500 Hz
- PUSH-painoterminaalit (2kpl)
- Paksut päällystetyt tuplajohtimet
- Ferriittimagneetti 84Oz
- Fatboy-kumiripustus tuplatikkauksella
- Herkkyys 90.71dB SPL (1W/1m)
- Herkkyys 99.54dB SPL 2.83Vrms
- Fs 35.43Hz
- Qts 0.5918
- Vas 111.7L
- Re 1.047 Ohm
- Qes 0.6522
- Cms 0.159 mm/N
- Zmax 11.3 Ohm
- Le 0.3718 mH at 10kHz
- Qms 6.388
- BL 6.73
- Mms 126.8g
- Upotussyvyys: 145mm
- Kokonaishalkaisija: 326mm
- Asennusreikä: 278mm
- Paino 6.9kg
Valmiit Predator Bassopaketit
Olemme koonneet valikoimaamme valmiita tarjous bassopaketteja MDS PS12500D2 subwooferista. Jos etsit valmista ja toimivaa bassopakettia autoon PS12500D2 subwooferilla varustettuna, niin voit selata alta valmiiksi koottuja Predator-bassopaketteja. Valitsemalla valmiin bassopaketin säästät rahaa ja varmistut yhteensopivista tuotteista. Valmis bassopaketti on siis aina järkiratkaisu, jos etsit kokonaisvaltaista bassopakettia autoon.
Miksi valita MDS?
Tämä basso on valintasi, mikäli haluat saada täyden vastineen rahoillesi! Autoviihde maahantuo ja myy Suomeen tuhansia ja tuhansia MDS ja DLE subwoofereita vuosittain. Nämä tuotteet tulevat meille suoraan tehtailta, eikä niissä ole hintaa nostavia välikäsiä. Valitsemalla MDS-merkin tuotteen saat käytännössä kalliimman merkin tuotteen reilusti edullisemmin!

MDS Predator MM ennätyssarjaa!
Huikeaa ja mahtavaa! Aina ei tarvitse maksaa itseään kipeäksi saadakseen markkinoiden parhaita tuotteita. Tämä tuote kuuluu suosittuun MM ennätyksen rikkoneeseen MDS Predator sarjaan!
Tuotteen perustiedot
| Merkki | MDS |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Kpl |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 12" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 500W |
|---|---|
| Max Teho W | 1000W |
| Herkkyys | SPL 90.71dB (1W/1m) |
| Taajuusvaste | 29 - 1 500Hz |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
| Kaiuttimen ulkohalkaisija (mm) | 326mm |
| Surround Material | Santoprene™ Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Kartion materiaali | Kevlar |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
Sisältyy pakettiin
| Kaiuttimien määrä paketissa | 1kpl subwoofer |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | 8-piste |
|---|---|
| Asennusreikä (halkaisija) | 278mm |
| Upotussyvyys | 145mm |
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
| Suositus refleksi kotelolle | 42l |
| Suositus suljetulle kotelolle | 25l |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Varastopaikka | P2Q1|P1W4|P1A3|P1B2|P1A2|P2P5|P2N5|P2V5 - Lasikaappi |
| Ohjekirja | Ei ohjekirjaa |
Viimeksi myyty
| 30.6.2026 |
|---|
Myyty kuukaudessa
| 22 |
|---|
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.







