12" Koteloitu Subwoofer 1000W
Alkaen 219,06 € 174,55 € Regular Price 313,00 €
Varastossa
Koteloitu 12" Subwoofer 1000W - Refleksikotelolla
MDS Predator PS12 500D2 12" Subwoofer elementti tuo autosi äänentoistoon tarkan ja syvän bassontoiston. Subwooferin 2 x 2 Ohm puhekelat mahdollistavat 1 tai 4 Ohm kytkentäimpedanssin autovahvistimen perään. Elementti sopiikin upeasti yhteen paketin DD Audion valmiskotelon kanssa.
Subwooferin tehonkesto: 1000W / 500W RMS
Kytkentäimpedanssi: 1 Ohm
Kotelon litratilavuus 50l
hox Kotelossa integroitu suojaritilä
Valmiiksi koteloitu 12" subwoofer DD Audio refleksikotelossa - MDS Predator 1000W!
Tämä valmiiksi koteloitu MDS Predator 12" bassopaketti on takuuvarma valinta kaikille bassoa janoaville, kun halutaan dynaamisen täyteläistä bassontoistoa - laadukkaasti.
Paketin subwoofer MDS Predator 500D2 12" toistaa vaivattomasti niin matalimmat kuin myös korkeammatkin bassotaajuudet, minkä ansiosta tämä elementti sopiikin monipuolisesti eri musiikkityylien soittoon. KAhdella 2 x 2 Ohm puhekelalla varustettu elementti voidaan kytkeä kotelossa joko 1 tai 4 Ohm kuormaan.
Suosittelemme tälle koteloidulle subwooferille vahvstimeksi MDS T1 XTR Monovahvistinta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Bassopaketin teho 1000W / 500W RMS
- Kytkentä 1 Ohm monokuorma
- 12" Subwoofer elementti (2 x 2 Ohm)
- Korkea 91,6dB herkkyys
- FatBoy -kumiripustukset
- Suositeltu vahvistinteho: 500-1000W RMS
- 12" Refleksikotelo 50ll ja 35Hz viritystaajuudella
- Kotelon ulkomitat: 610 x 380 x 390mm (L x K x S)
![]() |
MDS Predator 12" SubwooferMDS Predator PS12 500D2 on klassikko statuksen saavuttanut 12 tuuman subwoofer. Puhekelan jäähdytys on optimoitu elementin molemmilta puolilta, minkä vuoksi tämä elementti kestää pitkäaikaista kovaa soittoa. Tämä 12 tuuman subwoofer on varustettu kumisella Fat Boy -ripustuksella ja erittäin tarkalla ja herkästi soivalla Kevlar-kartiolla. Puhekelojen 2 x 2 Ohm impedanssi mahdollistaa kytkennän joko 1 Ohm tai 4 Ohm kuormaan. Subwooferin tehonkesto on huikeat 500W RMS / 1000W ja herkkyys korkea 91,6dB. Subwooferin suositeltu jatkuva tehonsyöttö on 500-1000W RMS, jolloin bassontoisto on parhaimmillaan muhkeaa ja dynaamista. |
![]() |
DD Audio ValmiskoteloDD Audion valmistama 12" refleksikotelo vankalla 19mm seinärakenteella on oiva ratkaisu etenkin valurunkoiselle 12" subwooferille. Valmiskotelon etulevy on vaneria, kaiutinkaapelit ovat valmiina valmiskotelon sisällä ja kotelo on kompaktin kokoinen asennettavaksi lähes jokaiseen autoon. DD Audio UE-12.1a-C Valmiskotelo etupuolelle on integroitu valmiiksi subwoofer-elementin suojaritilä. Kotelon litratilavuus on 50l. |
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Koteloitu subwoofer |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 12" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 500W |
|---|---|
| Max Teho W | 1000W |
| Herkkyys | SPL 91.6+-1dB |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
| Kaiuttimen ulkohalkaisija (mm) | 326mm |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Kyllä |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Kyllä |
Tuotteen asennus
| Kiinnitys menetelmä | Standardi (multi) |
|---|---|
| Mitat (W x H x T) | 610 x 380 x 390mm (L x K x S) |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Valmiskotelossa integroitu suojaritilä etulevyssä. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.






