MDS Predator 12" Bassopaketti 1000W
Alkaen 239,00 € 190,44 € Regular Price 313,00 €
Varastossa
MDS Predator 12" Bassopaketti 1000W
Suomen suosituin ja ylivoimaisesti myydyin MDS Predator 12" Bassopaketti on takuuvarma bassoratkaisu heille, jotka hakevat pehmeää ja voimakasta iskua bassotaajuuksille. Tätä vastaavaa bassopakettia et löydä mistään muualta samaan hintaan - Tilaa omasi ja päivitä auton bassot kuntoon kustannustehokkaasti.
Teho: 500W RMS / 1000W
Kytkentä: 1 Ohm
Kotelon mitat: Leveys 460 x Korkeus 350 x Syvyys 400mm
MDS T1 XTR monovahvistimen mukana tulevalla taossäätimellä voit ohjata basson voimakkuutta etänä kuljettajan paikalta. Vahvistimen D-luokan tekniikka ja laatukomponentit takaavat korkean hyötysuhteen ja reilusti puhdasta tehoa. T1 XTR Vahvistin sopii kytkettäväksi jokaiseen autoon!
Huom. Lisätarvikkeena myydään vahvistimen virtakitti, kaiutinkaapelia, subbarin kiinnitysruuvit ja suojarauta etuhinnoilla. Tuotteet toimitetaan irrallaan.
MDS Predator 12" Subwoofer-paketti
Tätä pakettitarjousta ei kannata sivuuttaa, jos haet erittäin hyvin toimivaa, lujaa soivaa ja tehokasta 12" bassosettiä autoosi. Predator 12" bassopaketti on hallinnut kategoriansa kestosuosikkiasemaa jo lähes vuosikymmenen, eikä syyttä. Tämä 12" bassopaketti tuottaa ällistyttävän tehokkaasti matalaa bassoa 34.5Hz viritaajuudella. Basso ei ole ainoastaan voimakasta, vaan PE12S koteloratkaisun ansiosta se myös sointuu upeasti tuoden esiin sekä matalia että hieman korkeampiakin bassotaajuuksia. Pakettiin kuuluva T1 XTR monovahvistin viimeistelee tämän bassopaketin hienoksi kokonaisuudeksi. Puhdas D-luokan tekniikka, pieni virrankulutus ja suuri teho pienessä paketissa takaa laadukkaan ja varmatoimisen vahvistimen joka sopii kytkettäväksi jokaiseen autoon (Myös start and stop).
Subwooferin ominaisuudet:
- 12" Subwoofer elementti
- Tehonkesto 500W RMS / 1000W
- Puhekela 2 x 2 Ohm
- Kytkentä 1 Ohm
- Fs 36.41Hz
- Paksut tuplajohtimet
- Fatboy-ripustus
- Vankkarakenteinen teräsrunko
Predator PE12S 12" refleksikotelo
MDS Predator 12" refleksikotelo on vankka tehdaskotelo, joka on suunniteltu erityisesti Predator-sarjan 12" subwooferille. Kotelon sisuta on Fibrex-vaimennettu. Fibrex-vanu vähentää kotelon sisäisiä heijastuksia ja rikkoo seisovia ääniaaltoja. Fibrex-vanu parantaa ja tarkentaa basson sointia kotelossa ja saat näin syvemmän bassontoiston ilman vääristymiä tai resonanssia. Kotelo on optimoitu Predator-sarjan 12" subwoofer-elementille. Näin hyvin soivaa 12" kokoonpanoa et löydä tähän hintaluokkaan mistään - tilaa ja totea itse!
Kotelon ominaisuudet:
- 12" Refleksikotelo
- Mitat: Leveys 460 x Korkeus 350 x Syvyys 400mm
- Viri 34.5Hz
- Litratilavuus 49L
- Fibrex-vaimennettu kotelo -> tarkempi toisto
- Painoterminaalit
- Valmiit kaiutinkaapelit sisäpuolella
MDS T1 XTR vahvistin
Valikoimamme kestosuosikki jo vuosikymmenen hallinnut MDS T1 XTR on ehdottomasti järkevin monovahvistin subwooferille alle 200€ hintaluokassa. D-luokan tekniikka, korkea hyötysuhde ja laatukomponentit takaavat äärimmäisen tarkan ja vakaan tehon subwoofer-käyttöön. MDS T1 XTR vahvistimessa on monipuoliset äänenmuokkaustoiminnot, jotka löytyvät vahvistimen toisesta päädystä. T1 XTR vahvistimella voit kontrolloida sen linjasisääntulovoimakkuutta (Gain), bassonkorostusta (BassBoost) sekä ali- että ylipäästösuodinta (LPF ja HPF). Monipuolisilla säätimillä voit hienosäätää vahvistimen syöttösignaalia subwooferille ja hioa bassontoiston sinulle mieluisaksi.
Vahvistimen ominaisuudet:
- 1-Kanavainen Monovahvistin
- Teho 500W RMS / 1000W @ 1 Ohm
- SNR (Signaali-kohina suhde) yli 90dB
- D-luokan tekniikka ja korkea äänenlaatu
- Tuloimpedanssi: 22K Ohm (22 000 Ohm)
- Vaimennuskerroin (@100Hz nominaali impedanssi): >200
- Säädettävä sisääntuloherkkyys: 0.195 – 5.2 V
- Virrankulutus 50A
- Mitat 240mm x 185mm x 58mm
- Suositeltu virtakaapelikoko 10 - 20mm²
Tuotteen perustiedot
| Tyyppi | Bassopaketti |
|---|---|
| Varastoyksikkö | Paketti |
| Kaiuttimen koko (tuuma) | 12" |
Tekniset tiedot
| Nimellistuloteho RMS | 500W |
|---|---|
| Max Teho W | 1000W |
| Herkkyys | 88.7dB |
| Puhekelan impedanssi | 2 x 2 Ohm |
| Surround Material | Rubber |
| Magnet Material | Ferriittimagneetti |
| Rungon materiaali | Teräsrunko |
| Teho RMS W - 1 Ohm | 500W |
| Vakaa | 1 Ohm |
| Alipäästö suodin | 40Hz - 180Hz (Säädettävä) |
| Taajuusvaste (Hz) | 20Hz - 250Hz |
| Ylipäästö | 0Hz - 50Hz (Säädettävä) |
| Tuloherkkyys | 0,2V - 5,6V |
| Kytkentäimpedanssi | 1 Ohm |
| Kotelon tyyppi | Refleksi |
Sisältyy pakettiin
| Suojaritilä | Ei |
|---|---|
| Sisältääkö asennusruuvit? | Ei |
| Sisältää kaiutinkaapelit | Ei |
Tuotteen asennus
| Kaiuttimien liittimen tyyppi | Painoliitin |
|---|---|
| Suositeltu kaapelikoko (mm2) | 20mm2 |
| Mitat (W x H x T) | Kotelon mitat: leveys 46cm korkeus 35cm syvyys 40cm |
Muut tiedot
| Takuu | 12 Kuukautta |
|---|---|
| Hyvä tietää | Kytkentä 1 Ohm, ohje liitteet-välilehdessä. Kotelon sisällä on valmiit kaiutinkaapelit. Kuvan suojaraudat myydään erikseen. Tuotteet toimitetaan irrallaan. |
| Varastopaikka | PAKETTI |
| Ohjekirja | Englanti |
| Varastopaikka | PAKETTI |
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.








